5 książek, które warto przeczytać przed podróżą na Korfu

Książki na temat Korfu

Aby umilić sobie oczekiwanie przed podróżą na Korfu zaproponuje wam przeczytanie kilku książek, które na pewno pomogą poczuć klimat wyspy.

1. Wspomnienia Geralda Durella

Na pierwszy ogień weźmy powieści jednego z najpopularniejszych pisarzy brytyjskich Geralda Durella. Autor jako młody chłopak osiadł na dłużej na tej greckiej wyspie. Samotnie odkrywał florę i faunę, hodując przy tym sporą gromadkę zwierząt. W jego pierwszej książce pod tytułem Moja rodzina i inne zwierzęta zanurzymy się w ciepły śródziemnomorski klimat i humor by razem z głównym bohaterem przeżywać jego przygody.

2. Morderstwo na wyspie

Było ciepło i przyjemnie to teraz trochę z innej beczki. Dwie kolejne pozycje nie będą już tak zabawne. Tytuł pierwszej mówi sam za siebie. Morderstwo na Korfu autorstwa Alka Rogozińskiego to historia uznanej romansopisarki Joanny, która już pierwszego dnia jest świadkiem morderstwa. Dokonać go mogła jedynie osoba mieszkająca w tym samym pensjonacie. Kto z pozostałych urlopowiczów okaże się mordercą?

3. Jak porywać, to tylko córke prezydenta

Były już morderstwa teraz czas na porwania. Powieść Jacka Higginsa pod tytułem Córka prezydenta zaserwuje nam dużą dawkę mocnych wrażeń. Główny bohater Sean Dillon, były płatny zabójca na usługach brytyjskiego rządu oraz Blake’a Johnsona, agent dowodzącego elitarną jednostką przydzieloną do ochrony Białego Domu mają 10 dni by uwolnić nieślubną córkę prezydenta, porwaną na Korfu. Czy zdążą?

4. Morderstwo i uczucie

W kolejnej książce pt. Ta przyziemna magia Mary Stewart przeczytamy o pięknej młodej dziewczyna, której spokój przerywa tajemniczy strzał i morderstwo. Główna bohaterka wyruszy na poszukiwanie sprawcy. Oprócz katastrofy przyniesie jej to również niespodziewane uczucie. A wszystko w malowniczej scenerii greckiej wyspy.

5. Wyspa jak z komedii

Na zakończenie coś już bardziej klasycznego. Warto jeszcze rzucić okiem na jedną z komedii Williama Szekspira pt. Burza. Jest to dramat z pogranicza fantastyki rozgrywający się na jednej z greckich wysp, której inspiracją była Korfu.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz