Bataria – Kassiopi w pięknym wydaniu

Kassiopi Korfu

Korfu jest odwiedzana chętnie przez miłośników plażowania i nie ma w tym nic dziwnego – na wyspie znajduje się mnóstwo plaż, zarówno tych piaszczystych, jak i kamienistych, popularnych wśród turystów i nieco bardziej ukrytych i rzadziej uczęszczanych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jedną z plaż, która nas urzekła, jest Bataria położona niedaleko miejscowości Kassiopi.

Kassiopi

Miasto położone jest na zamożnym północno-wschodnim wybrzeżu Korfu. Początkowo była to niewielka osada rybacka, która obecnie jest dobrze rozwiniętym miastem chętnie odwiedzanym przez turystów. Jej początki sięgają podobno III w. pne., kiedy to wioska służyła jako miejsce zaopatrzenia podczas wojny z Rzymem.

Większość cypla rozciągającego się na północ od kurortu zajmuje bizantyjska twierdza, która została umocniona przez Wenecjan, a nawet przetrwała oblężenie Turków w XVI w. Jej pozostałości zachowały się do dziś – fragmenty murów widać z drogi wokół cypla, a same ruiny można też zwiedzać. Wybrzeże w pobliżu Kassiopi jest skaliste i nie brakuje tu plaż z krystalicznie czystą wodą. Można też bez problemu dojrzeć wybrzeże Albanii. Z całą pewnością warto więc spędzić tu nieco czasu.

Plaża Kassiopi – gdzie wypoczywać?

W pobliżu Kassiopi plażować można właściwie wszędzie. Warto wiedzieć, że miejscowość ta była celem wyjazdów „urlopowych” już za czasów rzymskich i ponoć w okolicy wypoczywali m. in. Cyceron, Katon i Neron. W okolicy znajdują się plaże kamieniste, stąd też najlepiej koc czy ręcznik rozłożyć na gładkich dużych skałach, które będą nieco wygodniejsze od kamienistego podłoża.

Plaże Kassiopi są przepiękne – krystalicznie czysta lazurowa woda zachęca do kąpieli, a trzy największe kąpieliska znajdują się po przeciwnej niż port stronie wzgórza, na którym znajduje się twierdza. Z każdej z nich można dostrzec brzegi Albanii.

Kassiopi Korfu

Więcej zdjęć z Kassiopi tutaj.

Plaża Bataria

Bataria znajduje się zaledwie niecały kilometr od centrum Kassiopi i jakieś 500 m od twierdzy. Plaża zachwyca przede wszystkim kolorem wody, która mieni się w odcieniach błękitu oraz zieleni i zachęca, aby się w niej zanurzyć. Atrakcją może też być widok brzegu Albanii. Bataria jest kamienista, podobnie jak inne plaże w pobliżu Kassiopi. Dla nas jednak nie był to problem, ponieważ istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasola.

Oczywiście można też plażować za darmo kładąc ręcznik bezpośrednio na kamieniach, ale wówczas trzeba liczyć się z brakiem wygód. Wypoczywając na Batarii można też zajrzeć na sąsiadujące z nią plaże, czyli położoną na samym cyplu Kanoni, oraz Pipitoi po drugiej jego stronie. Oczywiście udając się na plaże warto obejrzeć ruiny weneckiego zamku i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Za co pokochaliśmy Batarię?

Przede wszystkim za kolor morza. Błękit i zieleń widać już ze wzgórza, na którym położony jest zamek. Plaża jest kamienista, podobnie jak inne kąpieliska w mieście, a w dodatku dość szybko robi się głęboko. Jest to więc doskonałe miejsce do nurkowania z maską i płetwami. Plażowanie bezpośrednio na kamieniach może być mało wygodne, dlatego warto wypożyczyć leżak.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz