Canal D’Amor – Kanał Miłości

Kanał Miłości Korfu

Canal D’Amor czyli Kanał Miłości na Korfu stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych, z jakich ta malownicza wyspa słynie. Wiąże się z nią pewna legenda, jednak niezależnie od tego miejsce warto zwiedzić ze względu na jego malowniczość.

Kanał Miłości na Korfu

Canal D’Amor na Korfu to jedno z tych miejsc, które zdecydowania godne są odwiedzenia i na pewno zapadają w pamięć. Kanał Miłości znajduje się niedaleko miejscowości Sidari położonej w północnej części wyspy. Przede wszystkim warto zobaczyć tę znaną atrakcję turystyczną ze względu na malownicze widoki – pięknie uformowane formacje skalne, niewysokie klify oraz urokliwe plaże zachwycają i przyciągają turystów. Można też wynająć kajak lub rower wodny i zobaczyć Kanał Miłości Korfu od strony morza.

Legenda

Canal D’Amor Korfu nie bez kozery nosi swoją nazwę. Zgodnie z legendą przepłynięcie pod jaskinią wydrążoną w skale klifu zapewnia szczęście w miłości. Jeśli zdobędzie się na ten wyczyn osoba samotna – miłość pojawi się bardzo szybko. Z kolei parom przepływającym Kanał Miłości za ręce gwarantuje to, że zostaną razem już na zawsze. Ile jest w tym prawdy – nie wiadomo, ale warto spróbować!

Co nas zachwyciło?

Widoki! Są tu malownicze klify, ciekawe formacje skalne i przyjemne plaże. Do Kanału Miłości na Korfu można skakać ze skały bądź też zejść do wody stromym brzegiem. To znane i popularne miejsce można też obejrzeć z łódki, kajaka lub roweru wodnego od strony morza. Idealne miejsce do zrobienia efektownych zdjęć, które warto odwiedzić z ukochaną osobą.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz