Ceny na Korfu, czego spodziewać się na miejscu?

Korfu - ceny

Korfu z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Statystyki pokazują jasno i wyraźnie, że uruchomienie przez tanie linie lotnicze kolejnych połączeń, większa zasobność portfela sprawiają, że także my – Polacy, latamy tutaj częściej. Co ciekawe nie jesteśmy zainteresowani jedynie zorganizowanymi wyjazdami, ale także planowaniem wszystkiego we własnym zakresie. Jakich cen można spodziewać się na Korfu?

Ceny na Korfu

Ceny na Korfu są nieco niższe niż w popularnych zachodnich krajach. Tańsze jest jedzenie w restauracjach, gdyż już za około 10 euro można znaleźć na prawdę dobre i sprawdzone posiłki. Oczywiście sporo jest lokali z wysokiej półki, gdzie wydać można kilkadziesiąt euro i więcej. Popularną przekąską w Grecji, zatem także tutaj są souvlaki. Mięso z kurczak lub wieprzowiny wkładane jest do pity razem z frytkami, warzywami i sosem tzatziki. Za taką na prawdę pyszną przyjemność należy zapłacić około 3-4 euro. Jak się dobrze poszuka, to trafi się i na nieco tańsze fast-foody.

Noclegi i transport

Jeżeli chcecie oszczędzić, rezerwujcie noclegi znacznie wcześniej. Miesiące wakacyjne to szczyt sezonu i wszystko strasznie tu drożeje. Przede wszystkim widać to w przypadku noclegów. Ich w popularnych kurortach po prostu brakuje, zatem właściciele znacznie podwyższają ceny licząc na większy zarobek. Trudno się temu dziwić, wszak sezon turystyczny tutaj nie jest bardzo długi i jego szczyt przypada właśnie na miesiące letnie. Kiedy już uda Wam się wcześniej zacząć planować wyjazd, da się znaleźć prywatne pokoje dwuosobowe za około 25 euro. Rezerwację warto dokonać wcześniej np. poprzez booking.com lub airbnb.

Transport na Korfu nie jest drogi. Wynajęcie skutera to około 15-20 euro za dzień. Auto jest droższe, lecz wyspa jest mała i pokonywane tu dystanse nie będą bardzo duże. Co ciekawe, na Korfu działa także transport publiczny. Za pojedynczy bilet trzeba zapłacić około 2 euro. Autostop nie jest to zbyt popularny, choć zawsze istnieje szansa zabrania się z którymś z miejscowych lub turystów. Wśród nich wynajęcie auta to najpopularniejszy sposób zwiedzania Korfu.

Więcej o cenach na Korfu przeczytasz np. tutaj, warto też odwiedzić porównywarki wypożyczalni aut, żeby ograniczyć koszty wyjazdu.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz