Cudowne Porto Timoni

Porto Timoni - Korfu

To z pewnością jedna z najpiękniejszych plaż, jakie mieliśmy okazję odwiedzić podczas pobytu na Korfu. Znajduje się ona w pobliżu cichej i spokojnej miejscowości Afionas, którą warto odwiedzić chociażby ze względu na malownicze białe domki nieodmiennie kojarzące się z Grecją. W pobliżu znajduje się też piaszczysta plaża Agios Geoergios, dlatego miłośnicy kąpieli – i tych słonecznych i w morzu, z całą pewnością powinni tu zawitać.

Malownicza plaża Porto Timoni

Jedna z najpiękniejszych plaż na Korfu składa się z dwóch przylegających do siebie zatok, dlatego można powiedzieć, że Porto Timoni to tak naprawdę dwie piaszczyste plaże z niewielką ilością kamyków wyrzucanych przez morze. Pięknie prezentują się widziane z góry – od strony miejscowości Afionas. Porto Timoni zachwyciło nas jeszcze zanim dotarliśmy na samą plażę, a widok z morza prawdopodobnie nie byłby tak malowniczy jak z klifu. Czysta woda zachęca do kąpieli i do nurkowania z maską.

Porto Timoni Korfu – jak tu dotrzeć?

Niektórzy turyści dostają się na Porto Timoni z morza, a więc dopływając łódkami. My jednak zeszliśmy do niej z klifu od strony wioski. Zejście nie wymaga szczególnej kondycji, ale dobrze jest mieć wygodne buty – kamienie bywają śliskie, stąd też wyprawa w klapkach może zakończyć się mało przyjemnie. Polecamy zboczyć nieco z głównej ścieżki i dotrzeć do punktu widokowego – widoki (jak to na Korfu) warte są nadłożenia drogi.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz