Czego spodziewać się po wizycie w Afionas?

Afionas na Korfu

Afionas to miejscowość zdecydowanie mało turystyczna. Mówi się o niej niewiele, chociaż należy do najbardziej malowniczych na całej wyspie Korfu. Zachwyciła nas swoją urokliwością, spokojem i oczywiście pięknymi plażami i niezapomnianymi widokami.

Afionas Korfu

Afionas to niewielka miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu Korfu pomiędzy Agios Georgios i Arillas. To jedyne miasteczko na wyspie z charakterystycznymi dla Grecji białymi domkami, co dodaje mu uroku. Można tu także kupić rękodzieło, które będzie świetną pamiątką z wakacji. O atrakcyjności Afionas z pewnością decyduje położenie na szczycie klifu, skąd roztaczają się przepiękne widoki na okolicę, a w tym na pobliskie miasteczko Agios Georgios i znajdującą się nieopodal piaszczystą plażę. Ze wzgórza można też podziwiać inną plażę – Porto Timoni, a właściwie dwie plaże.

Plaża w Afionas

Porto Timoni jest nie mniej ciekawa niż samo miasteczko Afionas na Korfu. Składa się ona z dwóch zatok i można do niej dotrzeć od strony morza, albo od lądu. My wybraliśmy drugą opcję i dzięki temu mieliśmy okazję podziwiać przepiękne widoki. Plaża w Afionas jest piaszczysta z niewielką ilością wyrzucanych przez morze kamyków i nie bez powodu uważa się ją za jedną z najpiękniejszych na wyspie – doskonale nadaje się zarówno do opalania i kąpieli, jak i do nurkowania z rurką.

 

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz