Jak dojechać z lotniska?

Lotnisko na Korfu oprócz bardzo malowniczego położenia (pas startowy otoczony jest morzem) jest też świetnie zlokalizowane. Nie ma problemu z dojazdem na lotnisko oraz nawet pieszym przejściem do stolicy. Odległość od centrum miasta wynosi około 2.5km.

Dojazd na lotnisko autobusami

Do centrum dojedziecie autobusem numer 15. Wprawdzie jeździ on bez większych opóźnień, ale kursuje niestety dość rzadko – co godzinę lub dwie. Na tej stronie znajdziecie więcej informacji o dojeździe na Korfu i transporcie na wyspie.

Rozkład jazdy Korfu lotnisko

Lotnisko na Korfu

Warte uwagi jest samo lotnisko – pięknie położone na morzu, a w dodatku z przesmykiem, z którego można podziwiać lądujące samoloty. Rekordy popularności biją filmy na YouTube z lądowaniami różnego rodzaju samolotów. Kod lotniska na Korfu to CFU. Co ciekawe, lotnisko poza sezonem turystycznym świeci pustkami. Próżno szukać tu tanich linii lotniczych i większych międzynarodowych przewoźników. Wprawdzie pogoda zimą nie jest tu idealna, ale zdarzają się na prawdę przyjemne, bezdeszczowe i ciepłe dni. Może zatem warto wybrać się na Korfu także wtedy? 🙂

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz