Bezpieczeństwo na Korfu

Korfu - bezpieczeństwo, przestępczość

Podczas podróżowania po Korfu nie odnotowaliśmy żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Nie znaczy to jednak, że można być lekkomyślnym i nie zwracać uwagi na swoje rzeczy i zachowanie.

Czy na Korfu jest bezpiecznie?

Tak, pod warunkiem, że zachowa się ostrożność i nie będziecie samemu prowokować niebezpiecznych sytuacji. Spałem nawet na plaży i nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego. Wręcz przeciwnie – właściciel jednej z restauracji zainteresowany zaproponował gorącą herbatę i wrzątek. Pospolita przestępczość istnieje od dawna, choć we wszelkich rankingach bezpieczeństwa nie jest ona na wysokim poziomie.

W końcu tłumy (głównie bogatych) turystów czynią okazję do łupów. Specyfika wyspy niesie ze sobą jednak wiele ograniczeń, a niewielki rozmiar powoduje, że miejscowi przestępcy są po prostu znani organom ścigania. Korfu nie znalazło się na szlakach imigranckich i nie dotknięte zostało kryzysem imigracyjnym, znanym z innych części Grecji.

Inne zagrożenia

Warto zachować ostrożność na tutejszych, nierzadko wąskich drogach. Nawigacje są przydatne, ale potrafią wprowadzić w błąd i wyznaczyć trasę np. na krótszej drodze, ale pełnej wyboi lub trasie szutrowej. Wiele dróg nie ma poboczy, a stan nawierzchni pamięta lepsze czasy. Na Korfu nie obowiązuje podwyższone zagrożenie terrorystyczne.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz