Klimat na Korfu

Korfu - klimat

Klimat Korfu wyznacza sezon turystyczny. Nie ma się co dziwić. Turyści nie chcą podróżować zimą, bo pada, wieje, a morze jest strasznie chłodne i niezachęcające do kąpieli.

Opady – czy są dokuczliwe?

Klimat Korfu wyróżnia się większym niż w Grecji kontynentalnej wskaźnikiem opadów. Ich kulminacja statystycznie następuje w grudniu, kiedy to na wyspie spada aż 240mm wody. To główny powód niemal całkowitego zamarcia ruchu turystycznego zimą. Latem nie ma problemu z deszczem, ale już wiosna i jesień niosą ze sobą nieprzewidywane opady i szansę na zepsute wczasy.

Klimat w różnych porach roku

Idealny moment na podróż to czerwiec-wrzesień, kiedy klimat jest wręcz idealny do plażowania. Brak opadów, wysokie temperatury (ponad 30C) sprawiają, że z roku na rok coraz więcej turystów docenia Korfu. Klimat powoduje, że morze nagrzewa się do bardzo przyjemnych temperatur. 24C jest nieosiągalne w Bałtyku, a tu jest na porządku dziennym w lipcu oraz sierpniu. Moim zdaniem warto rozważyć podróż w maju lub na początku października.

Wprawdzie nie jest tu wtedy aż tak gorąco, ale woda ma już około 20C i przy odrobinie szczęścia można załapać się na całkiem fajne warunki do spokojnego podróżowania. Największym plusem będzie brak takich ilości turystów jak w szczycie sezonu. Kiedy odpowiednio zaplanujecie podróż i zarezerwujecie noclegi nawet podróżowanie latem nie będzie stanowiło problemu.

Czytelne wykresy klimatyczne z Korfu znajdziecie na przykład tutaj.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz