Pakowanie przed podróżą na Korfu. O czym pamiętać

Pakowanie w podróż

Każdy przed wyjazdem przechodzi przez ten moment w którym zastanawia się co zabrać. Jest parę rzeczy bez których nie możecie się obyć.

Podobno pieniądze szczęścia nie dają ale jednak będąc w Grecji warto je mieć. Na miejscu ciężko może być ze znalezieniem kantoru, a kurs na lotnisku do najlepszych nie należy. Najwygodniej gotówkę wymienić jeszcze w Polsce. Do tego dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą karty rozliczanej w euro dołączonej do konta walutowego. Polecamy darmowe karty kantoru Alior Bank.

Przygotuj się na wysokie temperatury

Przyda nam się też wszystko co potrzebne przy ciepłej pogodzie. Kiedy słupek na termometrze zbliża się do 30 stopni warto mieć ze sobą okrycie głowy. Okulary przeciwsłoneczne to też dobry pomysł. W kwestii reszty ubrań to najlepsze będą luźne i oddychające w jasnej barwie. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się len, bawełna już trochę gorzej. Obuwie w zależności od potrzeb i planów. Jeśli interesuje nas tylko wypoczynek na plaży to potrzebujemy dodatkowych butów do wody z twardą podeszwą. Plaże na Korfu należą do piaszczysto- kamienistych ale da się też znaleźć całkowicie piaszczyste. Do tego dodałbym jeszcze buty trekkingowe do spacerów po bardziej górzystym terenie.

W takim upale niezbędny jest również dobry filtr do ciała. Najlepiej zakupić go jeszcze w Polsce, jako że na miejscu ceny są kilkukrotnie większe, a i same filtry słabsze, niedostosowane do polskiej bladej cery. Dodatkowo przyda się coś na oparzenia, na wypadek gdybyśmy jednak przesadzili z kąpielą słoneczną.

korfu-opalanie-sie

O czym jeszcze warto pamiętać?

Bujna roślinność na Korfu nie wzięła się znikąd, przyda nam się również parasol, ewentualnie kurtka przeciwdeszczowa. Sporadycznie zdarzają się krótkie, półgodzinne burze z dość sporymi opadami.

Jeśli wasz hotel nie należy do tych pięciogwiazdkowych to polecamy również zabrać ze sobą wszystko co potrzebne do higieny osobistej. Nie każde miejsce noclegowe na wyspie zapewni wam mini przybory, a szkoda tracić czas na dodatkowe zakupy.

Warto pamiętać, że na Korfu obowiązuje zakaz wyrzucania papieru toaletowego do muszli klozetowej z racji wąskiej kanalizacji. Dlatego też nie zawsze znajdziemy go w naszych pokojach. Po za tym jak na każdy wyjazd z dostępem do plaż i wody przyda się dodatkowy ręcznik, który zabierzemy ze sobą. Na dłuższy pobyt dodalibyśmy jeszcze trochę proszku do prania bo nigdy nie wiadomo kiedy nasze ulubione ubranie się poplami, a szukanie pralni tylko dla jednej rzeczy to strata czasu.

Z rzeczy must have jeszcze odrobina biurokracji. Na wszelki wypadek zawsze należy zabrać ze sobą drugi dokument np. paszport, który zostaje w hotelu. W razie kradzieży albo zgubienia zdecydowanie ułatwi nam to jakiekolwiek załatwienia sprawy. Dodatkowo wyrobienie karty EKUZ tj. Europejska Karta Zdrowia pomoże bez większych problemów dogadać się w szpitalu. Jej wyrobienie jest darmowe i bardzo szybkie.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz