Last minute na Korfu – poradnik

Korfu lastminute

Korfu last minute to świetny sposób na wakacyjny wyjazd za niższą cenę niż przy korzystaniu z regularnych ofert biur podróży. Wyspa warta jest odwiedzenia nie tylko w lipcu i sierpniu, kiedy w Grecji panują najwyższe temperatury sprzyjające plażowaniu, ale również w maju, czerwcu lub wrześniu – te terminy przypadną do gustu osobom chcącym uniknąć tłumów.

Jak znaleźć lastminute na Korfu?

Wycieczki lastminute niektórym kojarzą się z produktem niepełnowartościowym. W rzeczywistości jednak tego typu wyjazdom niczego nie brakuje, a niska cena podyktowana jest bliskim terminem wyjazdu. Mogą one być sprzedawane nawet ze zniżką sięgającą 70%! Biura podróży po prostu wolą zarobić nieco mniej niż wcale, stąd atrakcyjne ceny. Z całą pewnością jednak obniżenie kosztów wycieczki nie wiąże się z otrzymaniem wybrakowanego pokoju hotelowego czy przejazdu na wyspę gorszej jakości samolotem.

A jak wyszukać atrakcyjną ofertę? Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Kupowanie wakacji last minute na Korfu dwa tygodnie przed terminem wyjazdu może wydawać się wystarczająco krótkim czasem, ale lepiej się nieco wstrzymać. Niektórzy kupują wycieczki na kilka godzin przed wyruszeniem! Oczywiście czekanie do ostatniej chwili również może okazać się zgubne – w końcu ktoś może sprzątnąć nam wycieczkę sprzed nosa. Najrozsądniej jest więc przeglądać oferty w kilku biurach podróży i sprawdzać, czy nie pojawiło się coś ciekawego.

Korfu - last minute

Lastminute Korfu – o czym pamiętać?

Osoby polujące na last minute powinny zdawać sobie sprawę, że wyjazdy w promocyjnych cenach nie są dostępne przez cały rok. O wycieczkach w sezonie letnim za pół ceny można więc zapomnieć. Nie oznacza to jednak, że na Korfu ze zniżką polecieć można tylko zimą, kiedy pogoda na wyspie raczej nie zachęca do relaksu. Bardzo ciekawe oferty znaleźć można na przełomie maja i czerwca.

Dla nas był to świetny wybór, bo pogoda o tej porze roku sprzyja zwiedzaniu – temperatury przekraczają już 20°C, a jednocześnie nie dokuczają jeszcze tak silne upały jak w lipcu lub sierpniu. Warto więc uwzględnić ten termin planując wakacyjne wyjazdy.

Jak się przygotować?

Planując wyjazd last minute na Korfu warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu – może zdarzyć się, że wycieczka trwa nie od weekendu do weekendu, ale np. zaczyna się w środku tygodnia. Lepiej też nie nastawiać się na konkretny hotel, bo może się okazać, że aktualne oferty last minute Korfu dotyczą niekoniecznie tych miejsc noclegowych, jakie sobie wymarzyliśmy.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz