Loty na Korfu z Polski – czartery, wizz air, ryanair

Loty na Korfu, tanie loty na Korfu

Dzięki tanim lotom na Korfu, wyspa przeżywa prawdziwy boom turystyczny. Uruchomienie połączeń m.in przez Wizz Aira spowodowało, że także połączenia czarterowe musiały nieco potanieć. Skąd i za ile można polecieć na Korfu?

Tanie loty na Korfu

Tanie loty na Korfu są domeną wspomnianego Wizz Aira. Przylecicie tu Warszawy oraz Budapesztu – dokąd w kilka godzin można dojechać z południowej Polski, na przykład Polskim Busem z Krakowa. Loty na Korfu tanią linią lotniczą potrafią kosztować nawet… 200zł w obie strony. Najłatwiej szukać je w tej wyszukiwarce. Najtańsze bilety są dla członków Wizz Discount Club. Trzeba wykupić roczne członkostwo. Co ważne, na jednym pakiecie lecieć może kilka osób, a promocje działają cały rok. Zazwyczaj już przy pierwszym zakupie biletów zwraca się koszt Wizz Discount Club.

Tanie loty na Korfu


Źródło zdjęcia z Korfu tutaj.

Świetne loty na Korfu proponuje również Ryanair. Tutaj wybór lotnisk jest znacznie większy. Warszawa, Rzeszów, Poznań oraz Katowice. Z naszych obserwacji wynika jednak, że bilety tego przewoźnika są minimalnie droższe. Nie ma co jednak generalizować. Kiedy pojawi się promocja, po prostu rezerwujcie i lećcie! Ciekawym pomysłem może być ponadto łączenie lotów. Lot na Korfu w jedną stronę Wizz Airem, natomiast w drugą Ryanairem.

Czartery świetną alternatywą, ale…

…z rezerwacją nawet na dzień przed podróżą. Czartery to świetna opcja na last minute. Informacja o tanim locie na Korfu, wylot jutro, pojutrze, maksymalnie za kilka dni. Świetna opcja dla osób z wolnym zawodem, studentów, nieco gorsza dla pracujących na etacie i muszących wnioskować o urlop znacznie wcześniej. Cóż, coś za coś. Rekordowo niską ceną za lot z Warszawy na Korfu było 100zł w obie strony. Wydaje się to nieprawdopodobne, a jednak! Taką propozycję lotów miał swojego czasu TUI.

Dlaczego loty są takie tanie? Dlatego, że biuro podróży nie jest w stanie wypełnić w całości samolotu. Jeżeli kilka dni przed wyjazdem widzi, iż wolnych miejsc jest dużo, woli wrzucić zwykłe bilety i zarobić dzięki temu choćby kilka tysięcy złotych. Win – win. My dostajemy świetną cenę, biuro podróży minimalizuje koszty przelotu. Niestety nigdy nie wiadomo, kiedy pojawią się atrakcyjnie cenowo promocje. Śledzić można na przykład lastminuter.pl, czy inne portale informujące o tanich biletach lotniczych.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz