Najpiękniejsza Agios Georgios

Agios Georgios

Agios Georgios to wieś położona w północno-zachodniej części Korfu w odległości ok. 30 km od stolicy wyspy. Miejscowość, choć stanowi cel wycieczek turystycznych, jest spokojna i cicha, a lokalizacja w malowniczej zatoce o kształcie podkowy z widokiem na skaliste klify dodaje całości uroku i sprawia, że chętnie jest ona odwiedzana przez gości z różnych części świata. Ze względu na swoje położenie Agios Georgios stanowi bazę wypadową do wielu ciekawych miejsc znajdujących się na wyspie. Łatwo można stąd dostać się do Zatoki Paleokastritsa czy do miasta Korfu.

Agios Georgios na Korfu – dlaczego warto?

Agios Georgios to niewielka i bardzo spokojna miejscowość, której charakter bardzo przypadł nam do gustu. Nie ma tu głośnych kurortów ani hałaśliwych dyskotek, jednak turyści chętnie odwiedzają to miejsce. W Agios Georgios jest kilka tawern i niewielkich hoteli. Panoramę zatoki i całej wioski podziwiać można z punktu widokowego znajdującego się na pobliskim wzgórzu. To miejsce pokochają osoby szukające spokoju, które nie lubią głośnych miejscowości typowo turystycznych. Nam ta cicha wioska zdecydowanie przypadła do gustu, ale malownicze widoki będące swego rodzaju wizytówką całej wyspy, to nie wszystko – w pobliżu znajduje się jedna z najpiękniejszy plaż na Korfu.

Sama miejscowość posłuży jako miejsce docelowe wycieczek, skąd można wyruszać na krótkie wyprawy po całej wyspie, ale warto wybrać się tutaj również aby wypocząć na plaży czy przebywając w pobliskiej malowniczej miejscowości Paleokastritsa.

Plaża Agios Georgios

Jedną z największych atrakcji w pobliżu cichej wioski Agios Georgios jest piękna piaszczysta plaża, która zajmuje wysokie miejsca w różnego rodzaju rankingach najlepszych do wypoczynku miejsc na Korfu. Ma ona ok. 2 km długości, a schodzące łagodnie piaszczyste dno sprawia, że z pewnością dobrze czuć się tu będą rodziny z dziećmi.

Nam spodobał się kameralny charakter tej plaży. Piękne widoki, czysta woda i łagodny spadek sprawia, że świetnie się tu wypoczywa, a wieczorem można wyruszyć na spacer wśród oliwkowych gai i udać się na wzniesienie, skąd można podziwiać całe Agios Georgios z góry. Jeśli ktoś szuka spokoju, słońca, ciszy i najchętniej wybiera piaszczyste plaże, to miejsce na pewno mu się spodoba. Na plaży można wypożyczyć leżaki lub po prostu rozłożyć ręcznik na pisaku.

Agios Georgios

Więcej świetnych zdjęć z Agios Georgios tutaj.

Agios Georgios – inne atrakcje

Spokojny charakter miejscowości sprawia, że turyści szukający więcej wrażeń chętnie wypożyczają samochody bądź rowery lub też wybierają się na dalsze wycieczki pieszo. Warto jednak wiedzieć, że plaża Agios Georgios oferuje nie tylko możliwość pływania w morzu i opalania się, ale też inne atrakcje. Nam spodobały się skutery wodne, ale wynająć można również motorówki, a warunki pogodowe pozwalają też uprawiać windsurfing.

W pobliżu znajduje się też klub nurkowy. Jak widać cicha Agios Georgios daje całkiem sporo możliwości, a coś dla siebie znajdą tu nie tylko miłośnicy wypoczynku na spokojnej i piaszczystej plaży, ale też osoby ceniące aktywny wypoczynek na rowerze, lubiące sporty wodne czy po prostu długie spacery wśród pięknej przyrody, podczas których można podziwiać przepiękne widoki. To miejsce polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi – plaża Agios Georgios jest idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz