Nurkowanie na Korfu – praktyczny poradnik

Nurkowanie na Korfu

Otoczona przez cztery bardzo ciepłe akweny, znajdująca się w Europie, przystępna dla każdego pasjonata. Tak oto można w skrócie przedstawić Grecję. Dla każdego fana nurkowania będzie to idealny kierunek. W szczególności Korfu, które słynie ze sportów wodnych.

Temperatura wody jest porównywalna do tej w Egipcie i oscyluje wokół 20-24 C. Do tego krajobraz gajów oliwnych, gór oraz złocistych plaż, sprawi że taki wyjazd może być niezapomniany.

Nurkowanie na Korfu – co warto wiedzieć?

W poniższym poradniku nurkowania na Korfu przedstawiamy dwie opcje na taki wyjazd. Pierwsza, a zarazem najłatwiejsza to zakupić wycieczkę, której widełki cenowe są bardzo duże. Od tych tanich w hotelu trzy gwiazdkowym, aż po te ekskluzywne ze wszystkim wliczonym w cenę. Na polskim rynku są już wyspecjalizowane biura, które pomogą nam w dobraniu biletów lotniczych pod nasze potrzeby. Zajmą się nami na miejscu, wraz z transferami z lotniska do hotelu, zamówią nam brakujący sprzęt, wynajmą przewodnika, instruktora i kapitana statku, którym popłyniemy. Tak naprawdę zostanie nam cieszyć się wakacjami. Jednak wszystko ma swoją cenę, którą przyjdzie nam zapłacić.

Drugie i zarazem jedne z bardziej popularnych i przy tym pozornie tańszych, nie zawierają wielu opłat. Tego typu wyjazd to nie tylko nurkowanie na Korfu. Mieszka się na jachcie i opływa kilka wysp. Najczęściej cena nie zawiera przelotów, na jedzenie składa się cała załoga, samodzielnie trzyma się wachty. Do tego jeszcze ubezpieczenie, przejazdy i transfery z lotniska. Ze sprzętu firma zapewnia tylko butle i obciążenie.

Samodzielne planowanie nurkowania na Korfu

Oczywiście możemy taki wyjazd zaplanować samodzielnie. Ceny biletów lotniczych jednymi z tanich linii to koszt pomiędzy 700-1100 złotych. Wliczając w to opłatę za przewiezienie sprzętu do nurkowania. Wystarczy wykupić jedną z wielu oferowanych w Internecie wycieczek. Nie ważne jakie miejsce wybierzemy na Korfu. Nurkowanie to jedna z najpopularniejszych rozrywek na wyspie. W wielu miasteczkach znajdziemy wypożyczalnie, w których uzupełnimy braki w osprzętowaniu. Z wynajęciem statku wraz z kapitanem również nie będzie problemu. Poniżej przedstawiamy kilka atrakcji, które mogą zapewnić organizatorzy nurkowania na Korfu.

Najbardziej podstawowe nurkowanie tj. scuba dive zaproponować można osobą, które nie mają doświadczenia w tym zakresie, a chciałyby zobaczyć morskie dno. Przy tym w otoczeniu wyspy można znaleźć duża liczbę wraków zatopionych na potrzeby turystyki. Znajdują się one na głębokości od 8 do 42m. Oprócz tego wyspa zachwyca duża ilością podwodnych ścian, raf nisko i wysoko zaawansowanych, jaskiń oraz snorkeling.

Ceny nurkowania na Korfu wahają się w zależności od wybranego pakietu oraz rodzaju aktywności. Podstawowo opłata za jedno nurkowanie wynosi 45 euro. Wiele ofert zawiera możliwość wykupienia pakietu. Średnio wynosi to około 315 euro za 10 zanurzeń i rozpisane jest na kilka dni. Dodatkowo jaskinie, wraki albo nurkowanie nocą kosztują około 45-50 euro.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz