Piękna plaża Acharavi

Acharavi na Korfu

Acharavi to całkiem spora miejscowość turystyczna położona na północnym wybrzeżu Korfu. Miasteczko cieszy się niemałą popularnością m. in. ze względu na długą plażę. Dlaczego warto się tu wybrać i komu to miejsce w najwyższym stopniu przypadnie do gustu?

Plaża Acharavi

Acharavi słynie z długiej piaszczystej plaży, która ciągnie się kilka kilometrów wzdłuż miasteczka. Oczywiście można tu wypożyczyć leżaki i parasole, a w pobliżu znajduje się mnóstwo niewielkich knajpek i barów, w których można coś przekąsić. Miejsce to przypadnie do gustu osobom podróżującym z dziećmi – piaszczysta plaża i płytka czysta woda sprawiają, że maluchy mogą się tu bezpiecznie bawić pod okiem rodziców. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy sportów wodnych, jak windsurfing czy parasailng. Jeśli zaś woda w morzu okaże się zbyt zimna lub znudzimy się leżeniem na plaży, można wybrać się do miejscowego Parku Wodnego z mnóstwem zjeżdżalni.

Acharavi Korfu – co poza plażowaniem?

Zaledwie 20 km od Acharavi znajduje się Góra Pantokrator. Z jej szczytu widać całą okolicę, stąd też warto wybrać się tam na podziwianie widoków – my zrobiliśmy tam mnóstwo pamiątkowych zdjęć z pięknymi krajobrazami. Na górę można dostać się samochodem jadąc krętą drogą, albo na własnych nogach. Bardziej wytrwałym polecamy drugą opcję – satysfakcja po dotarciu na górę murowana!

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz