Plaża Logas – piękny widok i wiele emocji

Logas na Korfu

Turyści kochają Korfu m. in. za jej piękne widoki i za mnogość plaż. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej malownicze, a do tych chętniej odwiedzanych przez turystów należy z pewnością plaża Logas. Kiedy warto ją odwiedzić i co ją wyróżnia spośród innych?

Plaża Logas na Korfu

Logas Beach znajduje się w niewielkiej miejscowości Peroulades położonej w północno-zachodniej części Korfu. Plaża nazywana jest również Sunset Beach, ponieważ znajduje się po zachodniej części wyspy u podnóża wysokiego klifu. Właśnie dlatego najlepiej jest odwiedzić to miejsce w godzinach popołudniowych – wcześniej będzie ją zasłaniał cień padający z klifu.

Plaża Logas

Logas Korfu – piękny widok i wiele emocji

Będąc w okolicy Peroulades z całą pewnością warto zajrzeć na plażę Logas. My najpierw zatrzymaliśmy się w niewielkiej knajpce położonej na szczycie wysokiego klifu. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest przeszklony taras nad skałami – wysokość, przepaść pod stopami i widok fal rozbijających się o skały robią ogromne wrażenie i przyprawią o dreszczyk emocji nawet osoby bez lęku wysokości.

Po obejrzeniu plaży z góry można na nią zejść schodami prowadzącymi w dół. Logas jest piaszczysta, ale wąska, dlatego bywa zalewana falami niemal w całości, kiedy w pobliżu przepływają statki. Aby dostać się na jej główną część musieliśmy przejść przez wodę sięgającą kolan. Widok z dołu robi nie mniejsze wrażenie niż ten z góry – dopiero na plaży widać w pełni wysokość klifu, dlatego koniecznie trzeba skusić się na zwiedzenie tego miejsca.

Plaża Logas – kiedy zwiedzać?

Zdecydowanie po południu. Wcześniej plaża jest zacieniona, dlatego leżakowanie na niej może okazać się mało przyjemne, no i trudno będzie postarać się tu o opaleniznę, którą można się pochwalić po powrocie do domu. Najlepiej jednak wybrać się na Logas wieczorem i zostać tu na zachód słońca, który na nas zrobił ogromne wrażenie. Pod koniec dnia wysoki klif jest oświetlany przez zachodzące słońce, które kryje się w falach morza.

Plaża Logas - Korfu

Idealne miejsce, aby spędzić romantyczny wieczór we dwoje czy odpocząć po upałach w ciągu dnia. Oczywiście zachód słońca podziwiać można również ze wspomnianego już niewielkiego tarasu położonego na klifie. My jednak polecamy zejście na plażę. Logas to z pewnością miejsce, które zapada w pamięć, a zachód słońca obserwowany z tej plaży należy do najciekawszych przeżyć podczas naszego pobytu na Korfu. Gorąco polecamy to miejsce!

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz