Podróżowanie po Korfu z dzieckiem. O tym nie możesz zapomnieć!

Korfu z dzieckiem

Korfu, czyli niewielka grecka wyspa na Morzu Jońskim, z całą pewnością należy do najbardziej urokliwych zakątków w tej części świata. Jest niezwykle zielona, a jednocześnie górzysta, można tu znaleźć liczne plaże z krystalicznie czystą wodą oraz wiele atrakcji przygotowanych dla młodszych i nieco starszych turystów. O czym pamiętać wybierając się tu z dziećmi?

Na Korfu z dziećmi – dlaczego warto?

Korfu to z całą pewnością wyspa przyjazna rodzinom z dziećmi – znajduje się tu wiele atrakcji dla najmłodszych. Lot z Polski na wyspę trwa niezbyt długo, bo ok. 2,5 godziny. Sama wyspa jest też nieco bardziej zacieniona, a ponieważ jest tu mnóstwo plaż – zarówno piaszczystych, jak i żwirkowych czy kamienistych, pozwala to na odpoczynek w ulubionych warunkach. Warto też wspomnieć, że Morze Jońskie jest nie tylko ciepłe i niezwykle czyste, ale też pełne kolorowych rybek. Dla najmłodszych uczestników wycieczki możliwość ich obserwowania będzie więc dodatkową atrakcją.

Wyspa Korfu

Na wizytę dzieci dobrze przygotowane są również restauracje ze specjalnym menu dla maluchów. Poza tym na Korfu znajdują się aż trzy aquaparki, dlatego rodziny z dziećmi z całą pewnością nie będą się na tej pięknej wyspie nudzić. Przed wyruszeniem na wakacje warto poczytać nieco o samej wyspie i dostępnych atrakcjach dla dzieci. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować spędzony na Korfu czas i nie pominąć żadnego z ciekawych miejsc. Oczywiście wiele zależy od czasu pobytu oraz od wieku uczestników podróży – ze starszymi dziećmi można m. in. pokusić się o wyjście na Pantokratora, zaś w przypadku młodszych maluchów rozsądnym rozwiązaniem może okazać się hotel z dostępem do plaży.

O czym pamiętać?

Planując podróż z dziećmi, warto się do niej dobrze przygotować. Ponieważ temperatury na wyspie już w maju mogą przekraczać 20°C, koniecznie trzeba zabrać ze sobą krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz coś na głowę. Jednocześnie należy pamiętać, że wiosną na Korfu zdarzają się ulewne deszcze, a wieczory bywają chłodne, rozsądnie jest więc spakować cieplejsze bluzy i kurtki przeciwdeszczowe. Oczywiście wiele zależy od terminu wyjazdu – w czerwcu deszcze pojawiają się coraz rzadziej, a w lipcu i sierpniu mamy największą gwarancję słonecznej pogody. Warto o tym pamiętać pakując się na wakacje. Na wszelki wypadek można też sprawdzić prognozy na najbliższe dni.

Plażowanie to niewątpliwie jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu na Korfu, jednak warto też wybrać się na dłuższy spacer po okolicy i obejrzeć cudne krajobrazy, które nas zachwyciły. Ponieważ wyspa jest górzysta, rozsądnie jest spakować buty trekkingowe, zwłaszcza jeśli w planach jest zdobycie Góry Pantokrator bądź też spacery po ścieżkach wyspy.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz