Pogoda na Korfu, klimat

Pogoda Korfu

Korfu nazywana jest królową wysp jońskich. Przyciąga turystów swoją różnorodnością i ciekawymi atrakcjami – są tu zapierające dech w piersiach widoki, piękne plaże, interesujące zabytki historyczne, a także propozycje dla miłośników aktywnego wypoczynku zarówno na lądzie jak i w wodzie. Tę wyspę z całą pewnością trzeba odwiedzić! Warto jednak wcześniej dowiedzieć się jaka jest pogoda na Korfu i uwzględnić to podczas wybierania terminu wycieczki czy dłuższych wyjazdów urlopowych.

Korfu – pogoda

Na Korfu sezon turystyczny trwa od maja aż do października, a sprzyja temu wakacyjna pogoda. Najbardziej słonecznie jest oczywiście w lipcu i sierpniu – wtedy też panują najwyższe temperatury. Warto jednak pamiętać, że pogoda na Korfu, podobnie jak w całej Grecji, pozwala na przyjemne zwiedzanie ciekawych obiektów już w maju, a także wczesną jesienią, czyli we wrześniu i październiku.

Słońce wówczas jest na tyle mocne, by zapewnić wystarczająco wysoką temperaturę, a jednocześnie nie grzeje z taką intensywnością jak od czerwca do sierpnia. Jednocześnie w tym okresie nieco większe jest ryzyko opadów. Osoby, które chcą mieć pewność, że deszcz nie zepsuje im wakacji, powinny więc zdecydować się na wyjazd w lipcu lub sierpniu.

Kiedy najlepiej pojechać na Korfu?

Wiele zależy od wakacyjnych planów oraz ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu – niektórzy wolą więc aktywny wypoczynek, inni zaś najchętniej odwiedzają plaże. My wybraliśmy przełom maja i czerwca – pogoda była słoneczna i chociaż zdarzał się deszcz, opady nie trwały zbyt długo. Była to wymarzona aura na zwiedzanie, a właśnie na tym zależało nam najbardziej.

Wysokie temperatury nie męczyły podczas spacerów. Osoby, które źle znoszą upały i chciałyby uniknąć tłumów turystów powinny zdecydowanie wybrać się na Korfu wiosną (pod koniec maja pięknie kwitną w Grecji oleandry!), bądź we wrześniu. Na przełomie października i listopada pogoda się pogarsza, chociaż w porównaniu do Polski nie jest tak źle – średnie temperatury na Korfu zimą wynoszą ok. 15°C. Miłośnicy wylegiwania się na plaży powinni zaś wybrać termin zapewniający wysokie temperatury (30°C i więcej) i brak deszczu, a taka pogoda na Korfu panuje w lipcu i sierpniu.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że właśnie wtedy wyspa cieszy się największym zainteresowaniem turystów, stąd też warto wcześniej zarezerwować sobie miejsca noclegowe.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz