Promy na Korfu – ceny, rozkłady – poradnik

Prom Korfu-Albania

Przelot samolotem to z pewnością najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby dostać się z Polski na tę piękną wyspę. Oczywiście można też wyruszyć na wycieczkę samochodową i przeprawić się promem do miejsca docelowego. Liczne promy na Korfu pozwalają też zrobić wycieczki podczas wakacji na stały ląd, do Albanii, a także do Włoch. Ile kosztują promy na Korfu?

Od czego zależy cena?

Z całą pewnością od tego, czy podróżujemy z samochodem czy też bez pojazdu no i od wieku pasażerów. Z Korfu można dostać się do albańskiego miasta Saranda, do Grecji na stały ląd, a także do Włoch – najwięcej połączeń jest z Brindisi, ale można też dopłynąć aż do Wenecji, chociaż taka wycieczka będzie wiązała się z koniecznością spędzenia na promie wielu godzin i niemałym wydatkiem. Oczywiście więcej zapłacą osoby podróżujące samochodem. Bilety można zarezerwować wcześniej przez internet – wówczas można liczyć na nieco niższe ceny. Warto jednak rozważyć możliwość wycieczki bez pojazdu i spędzić np. jeden dzień w zupełnie innym kraju.

Promy Korfu – Albania

Promy na Korfu odpływają m. in. do Albanii, a do dokładnie do miasta Saranda. Przewoźników jest kilku, a ceny są zbliżone. Ile kosztują promy na Korfu? Dorośli pasażerowie płacą od 20 do ok. 24 euro w zależności od wybranej firmy. Przejazd dzieci do 12 lat kosztuje 10-13 euro, zaś w przypadku niemowląt cena waha się od 1 do 4 euro, a jeden z przewoźników nie pobiera żadnych opłat za przejazd maluchów. Osoby podróżujące samochodem muszą liczyć się z nieco większymi kosztami.

Przewóz samochodu kosztuje od 40 do 42 euro, za skuter trzeba zapłacić 10 euro, a za rower nieco mniej, bo 5 euro. Promy Korfu – Albania kursują kilka razy dziennie, a sama podróż trwa od 30 do 70 minut w zależności od statku. Trzeba jednak pamiętać, że z wyspy wypływa się według czasu greckiego. Po drodze można podziwiać widoki i linię brzegową Albanii oraz samej wyspy Korfu.

Promy na Korfu, promy Korfu-Albania

Dlaczego warto?

Promy Korfu – Albania to dobry sposób, aby dostać się do Sarandy, skąd można udać się do Parku Narodowego Butrint. Wybraliśmy się na wycieczkę do tego miejsca, aby obejrzeć ruiny starożytnego miasta. Zachowały się tu m. in. ruiny świątyni Asklepiosa, teatru, a także baptysterium i pozostałości bizantyjskiej bazyliki wczesnochrześcijańskiej.

Ponieważ bardzo lubimy zwiedzać zachowane obiekty historyczne, taki wypad do Albanii bardzo nam się spodobał. Warto oczywiście przed wyruszeniem do Butrint sprawdzić na wszelki wypadek godziny odpływania promów na Korfu, aby lepiej zaplanować sobie czas wycieczki.

A tu znajdziecie rozkłady jazdy i ceny:

Przewoźnik nr 1

Przewoźnik nr 2

Przewoźnik nr 3

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz