Temperatura wody, morza na Korfu

Korfu - temperatura wody, morza

Wybierając się do Grecji raczej nie będziemy musieli przejmować się temperaturą wody. Korfu pod tym względem nie jest wyjątkiem mimo że jako wyspa ma troszkę odmienny klimat.

Korfu – zielona wyspa

Wyspa ta znajduje się w północnej części Morza Jońskiego. Przez wielu nazywana jest Zieloną Wyspą, a kolor ten nie wziął się znikąd. Jest to zasługa bujnej roślinności pokrywającej wyspę. Jej urodzaj spowodowany jest dużą ilością dni deszczowych, za co odpowiada unikalny klimat wyspy. Zdecydowania najwięcej jest ich w miesiącach zimowych, dlatego najlepszy czas na odwiedzenie wyspy to od kwietnia do końca czerwca.

Temperatura wody na Korfu w tym okresie może nie jest najwyższa i wynosi pomiędzy 16-21°C. Mimo wszystko temperatura powietrza wynosi wtedy od 18-27°C, jest dość przyjemna i pozwala na normalne funkcjonowanie. Jest tylko jeden minus, wyspa jest pełna turystów i niestety ceny również będą wyższe. Dla osób lubiących ciepły klimat zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie podróż w lipcu bądź sierpniu. Temperatura morza wokół Korfu jest wtedy najwyższa, lecz co za tym idzie i słupek rtęci pnie się do góry. Przyjemne 24°C podczas kąpieli mogą zrekompensować nam ponad 30C upały. Jednak hotel bez klimatyzacji może być nie przyjęcia.

Klimat na wyspie ponownie zaczyna się ochładzać z końcem sezonu. Wszystko wraca do normy, a obie temperatury, wody i powietrza obniżają się do przyjemnego poziomu 18-20°C. Planując wyjazd na Korfu warto również zwrócić uwagę na ilość dni deszczowych. W miesiącach zimowych jest to na ogół 15 dni, które zmniejszają się aż do 0 w lipcu, by ponownie wrócić do najwyższego poziomu z końcem października.

Korfu - temperatura wody

Podsumowując – jeśli planujecie wyjazd i najistotniejsza jest dla was temperatura wody. Korfu będzie idealnym miejscem do wypoczynku. Na większości wysp Greckich najprzyjemniej jest od kwietnia do końca czerwca. Następnie nastaje okres upałów, gdzie to krajobraz wyspy zmienia się z zielonego w ten bardziej przypominający pustynie. Powrócić można bez obaw w kolejnych miesiącach zimowych.

Poniżej dokładnie rozpisana temperatura wody pomoże wam w zaplanowaniu idealnego pobytu.

Styczeń – 14°C

Luty – 14°C

Marzec – 14°C

Kwiecień – 16°C

Maj – 18°C

Czerwiec – 21°C

Lipiec – 23°C

Sierpień – 24°C

Wrzesień – 23°C

Październik – 21°C

Listopad – 18°C

Grudzień – 16°C

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz