TOP5 plaż na Korfu – które najbardziej polecamy?

Plaże na Korfu

Jeśli chodzi o Korfu, świetne plaże można znaleźć na całej niemal wyspie. Coś dla siebie znajdą tu zarówno ci, którym nie przeszkadzają tłumy turystów, jak i osoby najchętniej wybierające bardziej ustronne i zaciszne miejsca do wypoczynku. Poznaj najpiękniejsze plaże na Korfu!

Porto Timoni

Porto Timoni - Korfu

Jeśli ktoś zapytałby nas jaka jest najpiękniejsza plaża na Korfu, mielibyśmy spore trudności z wybraniem tylko jednego miejsca. W czołówce z pewnością jednak zalazłaby się piaszczysta plaża Porto Timoni, do której dotarliśmy schodząc z klifu. Po drodze mieliśmy więc okazję podziwiać piękne widoki z góry, a z pewnością jest to miejsce niezwykle malownicze. Plaża składa się z dwóch zatok, do których można też dotrzeć od strony morza dopływając do nich łódką. Jest to piękne miejsce do odpoczynku oraz do nurkowania z maską, a krystalicznie czysta woda sprawia, że kąpieli wręcz nie można się oprzeć.

Więcej informacji tutaj: Porto Timoni.

Agios Georgios

Agios Georgios

Niewielka miejscowość położona w północno-zachodniej części wyspy z jedną z najpiękniejszych plaż. Piaszczyste dno z łagodnym spadkiem sprawia, że miejsce to chętnie wybierane jest przez rodziny z dziećmi. Czysta woda, cisza i spokój przyciągają turystów stroniących od hałaśliwych kurortów. Na plaży można wynająć leżak i parasol lub odpoczywać leżąc na piasku. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano liczne atrakcje, a w tym sporty wodne. Polecamy spacer na klif, skąd można podziwiać zachody słońca i samą plażę z góry.

Więcej informacji tutaj: Agios Georgios.

Plaża Logas

Logas na Korfu

Plaża Logas znajduje się na zachodnim wybrzeżu u stóp wysokiego klifu. Inna jej nazwa to Sunset Beach, którą zawdzięcza swojemu usytuowaniu – przed południem cała plaża jest zacieniona, dlatego najlepiej wybrać się na nią w drugiej połowie dnia. Na tę piaszczystą plażę prowadzą schodki, a by dostać się na jej główną część trzeba przejść przez sięgającą kolan wodę. Wcześniej jednak polecamy udać się na przeszklony taras widokowy – silne emocje gwarantowane. Na Logas warto zostać do wieczora i podziwiać zachód słońca. To z pewnością jedno z najbardziej romantycznych miejsc na wyspie.

Więcej informacji tutaj: Plaża Logas.

Bataria

Kassiopi Korfu

Najlepsze plaże na Korfu niekoniecznie muszą być piaszczyste. Bataria to jedyna kamienista plaża w zestawieniu, a jedną z jej największych zalet jest niewątpliwie błękitna woda, która zachęca do kąpieli. Oczywiście można wypożyczyć tu leżaki i parasole, dlatego kamieniste podłoże nie stanowiło dla nas najmniejszego problemu. Podczas odpoczynku na plaży Bataria można podziwiać malownicze widoki, a w tym również wybrzeże Albanii. Zdecydowanie polecamy to miejsce!

Więcej informacji tutaj: Bataria.

Paleokastritsa

Wymieniając najpiękniejsze plaże na Korfu nie możemy pominąć zatoki Paleokastritsa. Znajdują się tu piaszczyste plaże z przepięknymi widokami na skaliste klify. Czysty piasek i lazurowe może zachęcają do wypoczynku, można też skusić się na wycieczkę łódką do błękitnych grot. Zatoka Paleokastritsa to jedno z najchętniej odwiedzanych na Korfu miejsc, dlatego zwiedzając okolicę warto znaleźć czas na plażowanie. Polecamy też nurkowanie z maską – czysta woda zapewnia doskonałą widoczność!

Więcej informacji i dużo zdjęć plaż Korfu tutaj: Paleokastritsa.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz