Wymiana waluty na Korfu

Kantory na Korfu

Od 2002 roku obowiązującą w Grecji walutą jest euro. Korfu rzecz jasna również zmieniło swoją walutę i dziś z łatwością można płacić tu w głównej walucie Unii Europejskiej.

Kantory na Korfu

Kantory na Korfu są, ale nie wszędzie można wymienić złotówki. Nawet jeżeli znajdziecie kantor, który przyjmuje naszą walutę, to najprawdopodobniej kursy będą o wiele mniej korzystne niż przy wymianie na miejscu. Zdecydowanie polecamy zatroszczenie się o euro w Polsce. Najtaniej będzie w kantorach internetowych, na przykład Walutomacie lub Kantorze Alior Bank.

Różnice w kursach między platformami internetowymi, a wymianą w banku są ogromne! W momencie pisania tego artykułu na zakupie 1 euro można było zaoszczędzić nawet 15 groszy. Biorąc pod uwagę zwłaszcza wyjazd w większej grupie osób (na przykład całą rodziną) dzięki zwykłej wymianie walut można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo.

Bankomaty na Korfu i płatność kartą

Z bankomatami na wyspie nie ma najmniejszego problemu. Walutę wypłacicie w większych miastach, na lotnisku, z całą pewnością w miejscach popularnych turystycznie. Przed wypłaceniem gotówki upewnijcie się, czy Wasz bank nie pobiera opłat za każdą transakcję. Bywa też, że banki za przewalutowanie doliczają sobie prowizję. Jeśli odpowiednio zaplanujecie wyjazd, to bez problemu uda Wam się znaleźć takie konta bankowe, które będą całkowicie za darmo i bez wątpliwości będziecie mogli wypłacać gotówkę w dowolnym momencie dowolną ilość razy.

Płatność kartą nie wszędzie jest akceptowana. Problem może być w mniejszych sklepach spożywczych, piekarniach. Zdarzają się czasem minimalne kwoty płatności, nie jest to jednak standard i bardzo częsta praktyka. W popularnych restauracjach, punktach obsługi turystów, supermarketach nie ma najmniejszego problemu z płatnościami bezgotówkowymi.

Zobacz też

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz